Disinfectant Dispensers
-
Sold outProvider:SCHÜLKESchülke 20x500ml desmanol® care hyclick® Vario dispenser
Regular price 188,35€Offer price 188,35€ Regular priceUnit price 18,84€ pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke Set 10x1000ml desmanol® care hyclick, Vario dispenser
Low stockRegular price 143,01€Offer price 143,01€ Regular priceUnit price 14,30€ pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke Set sensiva Wash Lotion 10x1000ml, hyclick Vario dispenser
Regular price 88,05€Offer price 88,05€ Regular priceUnit price 8,81€ pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke Set 10x1000ml esemtan® Wash Lotion hyclick, Vario dispenser
Regular price 112,11€Offer price 112,11€ Regular priceUnit price 11,21€ pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke Set esemtan® Wash Lotion 20x500ml hycklick, Variodispenser
Low stockRegular price 152,96€Offer price 152,96€ Regular priceUnit price 15,30€ pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke 10x1000ml desmanol® care hyclick® with wall mount
Low stockRegular price 119,32€Offer price 119,32€ Regular priceUnit price 11,93€ pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke Set sensiva® Wash Lotion 10x1000ml, hyclick with wall mount
Regular price 64,34€Offer price 64,34€ Regular priceUnit price 6,43€ pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke Set sensiva® Wash Lotion 20x500ml, hyclick with wall mount
Regular price 94,16€Offer price 94,16€ Regular priceUnit price 9,42€ pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke Drip Tray For Hyclick® Preparations Dispenser, ABS Plastic
Regular price 7,60€Offer price 7,60€ Regular priceUnit price pro -
Provider:SCHÜLKESchülke Locking Plate For KH Touchless Disinfectant Dispenser
Regular price 34,36€Offer price 34,36€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:SCHÜLKESchülke 20x 500ml desmanol® care hyclick® with wall mount
Regular price 162,47€Offer price 162,47€ Regular priceUnit price 16,25€ pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke Drip Tray with Holder for KH Touchless Dispenser
Regular price 59,34€Offer price 59,34€ Regular priceUnit price pro
Disinfectant dispensers provide simple hand hygiene wherever necessary. For example, in the foyers of medical institutions, treatment rooms and laboratories, washrooms, etc. Such dispensers are especially helpful during periods of high viral or bacterial contamination, when they can be placed in highly frequented areas such as schools or kindergartens, or in private homes to provide preventive infection protection.
Disinfectant dispensers can easily be mounted on walls and operated via pump levers or touchless sensors. They can usually be filled with disinfectants from various manufacturers and are available in different sizes, colours and versions, including suitable accessories.
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "Disinfectant Dispensers"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our