Products
-
Sold outProvider:PAUL HARTMANNHartmann Foliodress® Suit, in various colors and sizes
Regular price 2,80€Offer price 2,80€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann Grassolind® 20 x 20 cm sterile, individually sealed
Regular price 33,26€Offer price 33,26€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann Grassolind® ointment, cotton fabric, diff. Sizes
Regular price From 13,18€Offer price From 13,18€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann MoliCare® Skin Foaming Cleanser, 400 ml
Low stockRegular price 8,52€Offer price 8,52€ Regular priceUnit price 21,30€ pro l -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann Skin Care Oil MoliCare® Skin, vitamin E, 500ml
Low stockRegular price 15,83€Offer price 15,83€ Regular priceUnit price 31,66€ pro l -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann skin protector MoliCare® Skin, 100 ml
Low stockRegular price 8,91€Offer price 8,91€ Regular priceUnit price 89,10€ pro l -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann Skin Protection Cream MoliCare® Skin, 200 ml
Regular price 7,27€Offer price 7,27€ Regular priceUnit price 36,35€ pro l -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann HydroClean® cavity, various sizes
Regular price From 156,80€Offer price From 156,80€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann HydroClean® Solution Wound care, 350 ml
Regular price 12,64€Offer price 12,64€ Regular priceUnit price 36,11€ pro l -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann HydroClean®, various sizes
Regular price From 150,69€Offer price From 150,69€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann Hydrocoll concave dressing, sterile, 8x12cm, 10 pieces
Regular price 222,82€Offer price 222,82€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann Hydrocoll sacral dressing sterile, 12x18cm, 5 pieces
Regular price 161,86€Offer price 161,86€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann, hydrocolloid dressing, Hydrocoll thin, sterile, all sizes
Low stockRegular price From 56,31€Offer price From 56,31€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNHydrololloid Association Hydrocoll Hartmann, sterile, diff. Sizes
Low stockRegular price From 67,82€Offer price From 67,82€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann Hydrofilm Plus Transparent Bandage with Wound Pad
Low stockRegular price From 39,52€Offer price From 39,52€ Regular priceUnit price pro
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "Products"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our