Products
-
Provider:MEDELUpper arm blood pressure monitor SENSE, resting indicator, by Medel
Regular price 26,31€Offer price 26,31€ Regular priceUnit price pro -
Provider:SCHÜLKE
octenisept® protect & repair cream, skin care, from Schülke, 50ml
Regular price 5,59€Offer price 5,59€ Regular priceUnit price 111,80€ pro l -
Provider:SCHÜLKEOctenisept® wound disinfection by Schülke, colorless, painless, 50 ml
Regular price 9,16€Offer price 9,16€ Regular priceUnit price 183,20€ pro l -
Provider:SCHÜLKEOctenisept® wound disinfection by Schülke, colorless, painless, 100 ml
Regular price 12,02€Offer price 12,02€ Regular priceUnit price 120,20€ pro l -
Provider:PAUL HARTMANNOP surgical mask Foliodress mask Comfort Hartmann, variants, 50 pack
Regular price From 8,34€Offer price From 8,34€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNSurgical caps Foliodress® Cap Comfort Universal by Hartmann, 100 pack
Regular price 12,98€Offer price 12,98€ Regular priceUnit price pro -
Provider:DR. SCHUMACHEROptisept Surface Disinfectant by Dr. Schumacher
Liter:Regular price 60,45€Offer price 60,45€ Regular priceUnit price 12,09€ pro l -
Provider:DR. SCHUMACHERCleaning Solution Orange Solvent, by Dr. Schumacher
Liter:Regular price From 18,65€Offer price From 18,65€ Regular priceUnit price 74,60€ pro l -
Provider:PADERPader Armrest Wedge, leatherette cover, 50x20x10/2cm, color selection
Regular price 37,35€Offer price 37,35€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PADERPader car cushion, lumbar cushions, Velcro, 37x23x7cm, diff. Colors
Regular price 22,41€Offer price 22,41€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PADERPader treatment couch eco fresh 2.0, electric, hand switch, colors
Regular price 1.789,06€Offer price 1.789,06€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PADERPader Legrest Wedge, Wedge Pillow, 80x30x10,2 cm, color selection
Low stockRegular price 50,80€Offer price 50,80€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PADERPader Three-quarter-roll, Support Pillow, different versions
Low stockRegular price From 37,35€Offer price From 37,35€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PADERPader eco fresh treatment couch - insert for nose slit in head part
Regular price 38,80€Offer price 38,80€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PADERPader Eco fresh treatment couches extension - Round Switching
Regular price 247,66€Offer price 247,66€ Regular priceUnit price pro
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "Products"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our